Strateji Geliştirme Başkanlığı 

Süreç Yönetimi ve İş Analizi Çalıştayı 4 'ün 8. Hafta Çalışmaları Çankaya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uygulama Otelinde Tamamlandı.

Süreç Yönetimi ve İş Analizi Çalıştayı 4 'ün 8. Hafta Çalışmaları Çankaya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uygulama Otelinde Tamamlandı.

Millî Eğitim Bakanlığı İç Kontrol Sisteminin kurulması, standartlarının geliştirilmesi amacıyla ''Süreç Yönetimi ve İş Analizi Çalıştayı-4'' Çankaya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uygulama Otelinde devam etmektedir. Bu kapsamda 13.05.2024 - 17.05.2024 tarihleri arasında merkez birimlerinin katkıları ile gerçekleştirilen çalışmalarda, Sınav Uygulama, Değerlendirme ve Yerleştirme Süreci, Sınav Güvenliği ve Personel Görevlendirme Süreci, MEBBİS Sınav İşlemleri Modülü Hizmetleri ve Koordinasyon Süreci, E-Sınav Yönetimi Süreci, Ölçme Değerlendirme Merkezleri İdari Süreci, Baskı ve Sevk Hizmetleri Süreci, Memnuniyet Anketleri Yönetim Süreci, Uluslararası Kuruluşlar (Avrupa Konseyi, Avrupa Komisyonu, G20, Dünya Bankası, BM, UNESCO, OECD, EİT, KEİ, İİT, UNICEF, Türk Devletleri Teşkilatı) ile Eğitim Alanında İşbirliği Süreci, AB ile Uyum Çalışmaları Süreci, Uluslararası Anlaşmalar Süreci, İnternet Hizmetleri Süreci, Eğitim Bilgi Sistemleri Süreci, İkili İlişkilerin Geliştirilmesi ve Eğitim İş Birlikleri Süreci, Uluslararası Projeler ve AB Programları Süreci, Uluslararası Toplantılar (Karma Ekonomik Komisyonu, Yüksek Düzeyli İş Birliği Konseyi, Daimi Komisyon) Süreci, Bilişim Altyapı Sistemleri ve Destek Hizmetleri Süreci, Yönetim Bilgi Sistemleri Hizmet Süreci, Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Süreci, Kültürlerarası Öğrenci Değişim Programı (KÜDEP) Süreci, Yabancı Hükümet ve Kuruluşlarca Verilen Burslar Süreci, Fullbright Bursları Süreci, Yurt Dışı Teşkilatı Dijital Platform İş ve İşlemleri Süreci, Yurt Dışı Teşkilatı Yönetim Süreci analiz edilmiştir.

Strateji Geliştirme Başkanımız Sayın Ercan TÜRK, Bakanlığımız iç kontrol sisteminin kurulmasına yönelik yapılan çalışmaların önemini ifade ederek katılımcılara teşekkürlerini iletmiştir. 

06-06-2024

06-06-202406-06-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No. 98 4.Kat A Blok Bakanlıklar Kızılay/ANKARA - 0(312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.