Strateji Geliştirme Başkanlığı 

Süreç Yönetimi ve İş Analizi Çalıştayı-4 Çankaya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uygulama Otelinde Tamamlandı.

Süreç Yönetimi ve İş Analizi Çalıştayı-4  Çankaya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uygulama Otelinde Tamamlandı.

Millî Eğitim Bakanlığı İç Kontrol Sisteminin kurulması, standartlarının geliştirilmesi amacıyla ''Süreç Yönetimi ve İş Analizi Çalıştayı-4'' Çankaya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uygulama Otelinde tamamlandı. Bu kapsamda 03.06.2024 - 14.06.2024 tarihleri arasında merkez birimlerinin katkıları ile gerçekleştirilen çalışmalarda, İnşaat ve Emlak Süreci, İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Süreci, Risk ve Tehlike Yönetimi Süreci, Afet ve Acil Durum Yönetimi Süreci, Ulaştırma ve Taşıt Hizmetleri Süreci, Temizlik İşleri Süreci, Elektronik İletişim ve Haberleşme Tanımlama Süreci, Sözleşme, Şartname ve Protokollere İlişkin Hukuki Mütalaa Hazırlama Süreci, Adli Davalar Süreci, Müfettişlerin Görev Standartlarını Belirleme Süreci, İhbar, Şikayet ve Dileklerin Değerlendirilmesi Süreci, İnceleme, Soruşturma ve Ön İnceleme Raporlarının İncelenmesi Süreci, Bakım ve Onarım İşleri Süreci, Genel Evrak, Birim Arşiv ve İmha Süreci, Bakanlık Arşiv İşlemleri Süreci, Müfettiş Yardımcılığı ve Yeterlik Süreci, Rehberlik ve Denetim Süreci, Sayıştay Kanunu Kapsamında Denetim Raporlarına İlişkin İşlerin Yürütülmesi Süreci, Süreç Yönetimi ve İş analizi çalıştayı kapsamında Bakanlık süreçlerinden;  Özel Kalem ve Protokol İşleri Süreci, Medya İletişim Süreci, Medya Takip Süreci, İdari Davalar Süreci, Hukuki Görüşlerin Hazırlanması Süreci, İşçi Davalarının Birim Bazında Yürütülmesi Süreci, Mevzuat ve Düzenleme İşleri Süreci, Sivil Savunma Hizmetleri Süreci, Temizlik ve Bahçe İşleri Süreci, Bilgilendirme Süreci, İç Denetim Süreci analiz edilmiştir.

 

 

 

Strateji Geliştirme Başkanımız Sayın Ercan TÜRK, Bakanlığımız iç kontrol sisteminin kurulmasına yönelik yapılan çalışmaların önemini ifade ederek katılımcılara teşekkürlerini iletmiştir. 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No. 98 4.Kat A Blok Bakanlıklar Kızılay/ANKARA - 0(312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.