Strateji Geliştirme Başkanlığı 

"STRATEJİK YÖNETİM ve PLANLAMA TEMEL EĞİTİM KURSU" DÜZENLENDİ.               İl Millî Eğitim Müdürlükleri Ar-Ge birimlerinde görevli personele 5 gün süren "Stratejik Yönetim ve Planlama Temel Eğitim Kursu" düzenlendi.

               Bakanlığımız stratejik planlama çalışmaları kapsamında 81 ilin Ar-Ge temsilcilerine yönelik gerçekleştirilen eğitimler tamamlandı. 23-27 Mayıs 2022 ve 30 Mayıs-3 Haziran 2022 tarihleri arasında Ankara'da yapılan eğitimlere 130 personelin katılımı sağlandı.

               Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Mehmet Fatih LEBLEBİCİ'nin açılış konuşmasını yaptığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji Geliştirme ve Bütçe Başkanlığı temsilcilerinin katılım sağladığı eğitimlerde, Başkanlığımız personeli tarafından stratejik planlamanın yasal düzenlemeleri, temel kavramları ve katılımcı yöntemler içeren uygulamalara yer verilmiştir.

             Eğitimin açılış konuşmasını gerçekleştiren Sayın LEBLEBİCİ tarafından; gelecekte ulaşılması beklenen hedefler için merkez ve taşra teşkilatı arasındaki iş birliğinin önemine dikkat çekilerek, "Bakanlığımız, toplumun geleceğini kurma adına yüklendiği misyonu yerine getirmek amacıyla, çocuklarımızın ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirilmeleri ve geleceğe hazırlanmaları noktasında ekonomik ve sosyal alanda toplumsal kalkınmayı sağlayacak tüm çalışmaları stratejik bir bakış açısı ile ele almak durumundadır." ifadelerine yer verilmiştir.

           Sayın LEBLEBİCİ; 2024-2028 stratejik plan hazırlığı kapsamında yapılan tüm çalışmaların ülkemiz ve çocuklar adına hayırlı olmasını dileyerek emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No. 98 4.Kat A Blok Bakanlıklar Kızılay/ANKARA - 0(312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.