Strateji Geliştirme Başkanlığı 

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN Düzce İlkokul Açılışına Katıldı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN Düzce İlkokul Açılışına Katıldı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN'in katılımlarıyla düzenlenen Düzce ilkokul açılışına  Strateji Geliştirme Başkanımız Sayın Ercan TÜRK katılım sağlamıştır. 

Düzce'de hayırseverlerin katkılarıyla eski yerinde yeniden inşa edilen 24 derslikli Azmimillî İlkokulunun açılışına katılan Bakan TEKİN, milletin azmini ve kararlılığını arkasına alarak Kurtuluş Savaşı mücadelesi verenlerin ilk temelini attığı okullardan birinin yeniden yapılmasının, cumhuriyetin 100. yılına ve kendilerine nasip olmasından mutluluk duyduğunu ifade etmiştir.

Okulun yapımına katkı veren hayırseverlere teşekkür eden Bakan TEKİN, hazirandan itibaren hayırseverlerin katkılarıyla Türk eğitim sistemine yaklaşık 2 bin 200 derslik kazandırdıklarını belirterek bu katkıların ve desteğin devam etmesini istemiştir.

Daha sonra hayırseverlere plaket takdim eden Bakan TEKİN, protokol üyeleriyle kurdele keserek okulun açılışını gerçekleştirmiştir.   Bakan TEKİN, programı kapsamında daha sonra Düzce Fen ve Teknoloji Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen "Öğrenci Buluşmaları"nda öğrencilerle söyleşi yapmış, ardından Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No. 98 4.Kat A Blok Bakanlıklar Kızılay/ANKARA - 0(312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.