Strateji Geliştirme Başkanlığı 

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN Başkanlığında Van İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN Başkanlığında Van İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN başkanlığında 8 Eylül 2023 tarihinde Van'da düzenlenen İl Eğitim Değerlendirme toplantısına Strateji Geliştirme Başkanımız Sayın Ercan TÜRK katılım sağladı. 2023-2024 eğitim öğretim yılı hazırlıklarının yerinde görülmesi amacıyla gerçekleştirilen İl eğitim değerlendirme toplantısının ardından Bakan TEKİN, "Bakanlık merkez teşkilatında da bir heyecan var. Biz de yerimizde duramıyoruz. İl il dolaşıyoruz. Eksik, aksak ne varsa yapılabilecekler konusunda tedbir alıyoruz. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bugün buradayız. Başka ekipler, Anadolu'nun başka illerindeler. İnşallah eğitim öğretim yılını kazasız, belasız, sağlıklı bir şekilde aşacağız. Bu vesileyle başta öğretmenlerimiz olmak üzere velilerimize, öğrencilerimize hayırlı, başarılı, mutlu ve sağlıklı bir eğitim öğretim yılı temenni ediyorum. İnşallah son yıllarda yaşadığımız felaketlere benzer şeylerle Allah bizi bir daha imtihan etmez." açıklamasında bulundu. 

Van'da son yirmi yılda öğretmen ve derslik sayıları ile derslik ve öğretmen başına düşen öğrenci sayılarında çok ciddi gelişmeler yaşandığına dikkat çeken Bakan TEKİN, bu konularda emeği geçenlere teşekkürlerini ifade etti.

 

08-09-202308-09-2023

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No. 98 4.Kat A Blok Bakanlıklar Kızılay/ANKARA - 0(312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.