Strateji Geliştirme Başkanlığı 

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN Başkanlığında Tokat İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN Başkanlığında Tokat İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN başkanlığında 12 Ocak 2024 tarihinde Tokat İl Eğitim Değerlendirme toplantısı yapıldı. Söz konusu toplantıya Strateji Geliştirme Başkanımız Sayın Ercan TÜRK katılım sağladı.

Tokat Valisi, Tokat Belediye Başkanı ve  il- ilçe millî eğitim müdürlerinin katılımlarıyla düzenlenen toplantıda Tokat ili özelinde değerlendirmelerde bulunulmuştur. 

Sayın Bakanımız TEKİN,  "Orta Karadeniz'in önemli bir eğitim şehri olan Tokat'ta 2002'den bugüne yapmış olduğumuz yatırımlarla derslik başına düşen öğrenci sayısı ilköğretimde 24'ten 19'a; ortaöğretimde 29'dan 24'e inmesini sağladık. Ayrıca 2002'de 5.955 olan öğretmen sayısını ciddi bir artış sağlayarak bugün 8.598'e ulaştırmış durumdayız. 2023 Devlet Yatırım Programı ve İl Yapım Programında toplam 85 proje bulunmaktadır. Yatırım çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürerek ilimizin eğitimde daha ileri noktalara taşıyacağımıza inanıyorum. Tokatlı evlatlarımızın geleceğe her bakımdan daha nitelikli, daha donanımlı bir şekilde hazırlanması için sorunları çözmek adına gerçekleştirdiğimiz bu toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum." diye ifade etmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No. 98 4.Kat A Blok Bakanlıklar Kızılay/ANKARA - 0(312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.