Strateji Geliştirme Başkanlığı 

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN Başkanlığında Tekirdağ İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN Başkanlığında Tekirdağ İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN başkanlığında 13 Ekim 2023 tarihinde düzenlenen Tekirdağ İl Eğitim Değerlendirme toplantısına Strateji Geliştirme Başkanımız Sayın Ercan TÜRK katılım sağladı.

Bakan TEKİN, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada göreve geldiği 4 aydan bu yana Türkiye'deki illerin yarısından fazlasını ziyaret ettiğini belirterek, her gittikleri ilde değerlendirme toplantısı düzenlediklerini, buradan çıkan sonuçlara göre aldıkları kararlar doğrultusunda da eğitim yatırımlarını sürdürdüklerini söyledi. Millî eğitim camiasının büyük bir teşkilat olduğunu vurgulayan Sayın Bakanımız, "Türkiye'de şu anda 20 milyona yakın öğrenci, 1 milyona yakın öğretmenimiz, 76 binin üzerinde de kurumumuz var. Böyle baktığımızda koskoca bir teşkilat... Bu teşkilatın da kendi içinde yönetilmesiyle ilgili hızlı karar alınması gereken ve sık sık kararların revize edilmesi gereken bir süreç yaşıyoruz. Bu süreci doğru yönetmek adına taşra teşkilatlarımızla sürekli irtibat hâlindeyiz." diye konuştu.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No. 98 4.Kat A Blok Bakanlıklar Kızılay/ANKARA - 0(312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.