Strateji Geliştirme Başkanlığı 

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN Başkanlığında Diyarbakır İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN Başkanlığında Diyarbakır İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN başkanlığında 3 Mayıs 2024 tarihinde Diyarbakır İl Eğitim Değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Strateji Geliştirme Başkanımız Sayın Ercan TÜRK katılım sağladı.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf TEKİN, Diyarbakır programları kapsamında öncelikle Valiliği ziyaret ederek şeref defterini imzaladı, Vali Ali İhsan Su ile ildeki eğitim faaliyetlerine ilişkin görüştü. Daha sonra "İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı"na katılan TEKİN, toplantının ardından yaptığı açıklamada, Bakanlık olarak merkez teşkilatında mümkün olduğunca az vakit geçirdiklerini, taşrada doğrudan sorunları yerinden tespit edip çözüm üretme, bu anlamda istişare yapma çalışmaları kapsamında kente geldiklerini söyledi.

İl millî eğitim müdürlüğü ekibiyle bir değerlendirme toplantısı yaptıklarını kaydeden TEKİN, toplantıda atılması gereken adımlarla, yürüyen işlerle ilgili istişarede bulunduklarını belirtti. Toplantının verimli geçtiğini anlatan Bakan TEKİN, Diyarbakır'da 2002-2003 eğitim öğretim yılındaki derslik sayısı, öğrenci başına düşen öğretmen sayısı istatistikleri bakımından çok belirgin, gözle görülür değişiklikler yapıldığını bildirdi.

07-05-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No. 98 4.Kat A Blok Bakanlıklar Kızılay/ANKARA - 0(312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.