Strateji Geliştirme Başkanlığı 

Maarifin Yüz Akı e-Dergisi'nin İkinci Sayısının Teması "Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri" Olarak Belirlendi.

Maarifin Yüz Akı e-Dergisi'nin İkinci Sayısının Teması

Bakanlığımız öğrencilerin kendine, ailesine ve topluma karşı saygılı; toplumsal sorunlara duyarlı; bütün canlılarla birlikte doğaya ve çevreye, nesne ve eşyalara fayda ve estetik katacak; sorun çözen, iş birliği içinde çalışma becerisi gelişmiş; hayatını daha anlamlı ve değerli kılacak kişiler olarak yetişmeleri amacı doğrultusunda çalışmalarına devam etmektedir.

Bu kapsamda, Başkanlığımız koordinesinde hazırlanacak Maarifin Yüz Akı e-Dergisi'nin ikinci sayısının ana teması "Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri" olarak belirlenmiştir. Dergide, başta öğrenci, öğretmen ve eğitim yöneticileri olmak üzere tüm eğitim paydaşları tarafından gerçekleştirilmiş sosyal sorumluluk faaliyetlerine yer verilecektir. Böylelikle, ülkemizin farklı coğrafyalarından öne çıkan iyi uygulama örnekleri ile öğretmenlerimize ilham verirken öğrencilerimize yeni fikirler kazandırarak iyi uygulama örneklerinin artırılmasına, yaygınlaştırılmasına, görünür ve sürdürülebilir kılınmasına katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Söz konusu dergi için hazırlık çalışmaları başlatılmış olup başvuru klavuzunu içeren resmî yazı 81 il millî eğitim müdürlüklerine gönderilmiştir.

 

Maarifin Yüz Akı Sosyal Sorumlukluk Faaliyetleri Başvuru Kılavuzu'na ulaşmak için tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No. 98 4.Kat A Blok Bakanlıklar Kızılay/ANKARA - 0(312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.