Strateji Geliştirme Başkanlığı 

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN Başkanlığında Sivas İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN Başkanlığında Sivas İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN başkanlığında 5 Ocak 2024 tarihinde Sivas İl Eğitim Değerlendirme toplantısı yapıldı. Söz konusu toplantıya Strateji Geliştirme Başkanımız Sayın Ercan TÜRK katılım sağladı.

Sayın Bakanımız TEKİN, Sivas programı kapsamında ilk olarak Valiliği ziyaret ederek Vali Yılmaz Şimşek'ten kentteki faaliyetler hakkında bilgi aldı.  Bakan TEKİN daha sonra kentte eğitim öğretim sürecinin niteliğinin arttırılması, koşulların daha nitelikli hâle getirilmesi için alınması gereken tedbirleri görüşmek amacıyla il millî eğitim müdürlüğü bünyesindeki ilgili birim yetkilileriyle bir araya gelerek detaylı değerlendirmelerde bulundu.

Sayın Bakanımız TEKİN, kentteki öğretmenevi ve bir okulla ilgili problemlerin olduğunu, deprem sebebiyle yık-yap kararı alınan okullarla ilgili gerekli çalışmaları yürüttüklerini, kararlar aldıklarını ifade etti. Bakanlık olarak illerde ihtiyaç duyulan bölgelerde okul yapmak için bütçeden pay aldıklarını, belediye başkanlarının kendilerine destek olduğunu belirten Bakan TEKİN, bazı kentlerde ise belediyelerle bu konuda problem yaşadıklarını anlattı.

Bakan TEKİN,  "Öğretmenler Odası Buluşmaları" kapsamında Sivas'ta tarihî Behrampaşa Hanı'nda düzenlenen programda öğretmenlerle bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No. 98 4.Kat A Blok Bakanlıklar Kızılay/ANKARA - 0(312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.