Strateji Geliştirme Başkanlığı 

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN'in İmzasıyla 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılına İlişkin Tedbirleri İçeren Genelge İllere Gönderildi.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN'in İmzasıyla 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılına İlişkin Tedbirleri İçeren Genelge İllere Gönderildi.

Millî Eğitim Bakanımız Yusuf TEKİN'in imzasıyla 2023-2024 eğitim öğretim yılına ilişkin tedbirleri içeren Genelge illere gönderildi. Söz konusu genelgeye göre, okul aile birlikleri kararıyla daha önceden belirlenen kıyafetler tercih edilecek ve velilere maddi külfet oluşturmamak için zaruret hâli dışında değişikliğe gidilmeyecektir. Öğretmenlerin meslekî çalışmaları 04 Eylül 2023 Pazartesi günü başlayacak. Ancak, ilk atama ile göreve başlayan öğretmenler, 1 Eylül 2023 tarihinde okullarında bulunacaktır. Deprem bölgesindeki illerde görev yapan öğretmenlerin konaklamalarına yönelik valiliklerce alınan tedbirler, eğitim öğretim yılı öncesinde tamamlanacaktır. Deprem bölgesinde eğitime erişime üst seviyede önlem alınacaktır. Gerekli rehberlik ve uyum çalışmaları yapılacaktır. Sağlıklı beslenme için çalışmalar yürütülecektir. Ayrıca sorumluluk ve hazırlık sınıflarında yeterlilik sınavları; 2019-2020 eğitim ve öğretim yılındaki derslerden sorumlu geçen öğrencilerden sınıf tekrarına kalanlar ile mezun olamayıp beklemeli durumda olanlar varsa bu derslerin birinci dönem konu ve kazanımlarından sorumluluk sınavına tabi tutulacak ve sorumlulukları kalkana kadar girecekleri sınavlarda sadece 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönem konu ve kazanımlarından sorumlu olacaklardır.

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No. 98 4.Kat A Blok Bakanlıklar Kızılay/ANKARA - 0(312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.