Strateji Geliştirme Başkanlığı 

AR-GE Buluşmaları Programının İkincisi Gerçekleştirildi

AR-GE Buluşmaları Programının İkincisi Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürlükleri Araştırma Geliştirme (AR-GE) Birimleri Yönergesi kapsamında stratejik planlama ve yönetim, izleme ve değerlendirme, iç kontrol ve proje hazırlama faaliyetleri yürütülmektedir. İl millî eğitim müdürlükleri AR-GE birimleri tarafından yürütülen bu faaliyetlerde, AR-GE birimleri ve Bakanlığımız merkez teşkilatı arasındaki iş birliği ve iletişimi artırmak, yenilikçi fikir, uygulama ve faaliyet örneklerinin yaygınlaştırılmasını sağlamak, eğitim sistemimizdeki farklı durumlara çözüm önerileri sunmak ve kurumsal kapasiteyi güçlendirmek amacıyla; Başkanlığımız koordinasyonunda, il millî eğitim müdürlükleri AR-GE birimlerinde görev yapan personele yönelik çevrim içi "AR-GE Buluşmaları" programı düzenlenmektedir.

Ocak-Aralık 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek AR-GE Buluşmaları programının ikincisi Ağrı, Aksaray ve Amasya illerimizin sunumlarıyla 30.01.2024 tarihinde gerçekleştirilmiştir. 81 ilden 500'ün üzerinde AR-GE birimi çalışanın katılım sağladığı programda, sunum yapan illerimiz tarafından geçmiş, günümüz ve gelecek dönem AR-GE çalışmalarına yönelik detaylı değerlendirmeler yapılmıştır. Diğer illerimize örnek teşkil edecek çalışmaların da paylaşıldığı programda, Bakanlığımız taşra teşkilatında görev yapan öğretmenlerimizin emeklerine yakından şahit olunmuştur.

AR-GE Buluşmaları programının üçüncüsü 13 Şubat 2024 tarihinde Ankara, Antalya ve Ardahan illerimizin sunumları ile devam edecektir.

Strateji Geliştirme Başkanımız Sayın Ercan TÜRK, söz konusu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederek, programların hayırlara vesile olmasını diledi.

 

 

30-01-202430-01-202430-01-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No. 98 4.Kat A Blok Bakanlıklar Kızılay/ANKARA - 0(312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.