Strateji Geliştirme Başkanlığı 

AR-GE Buluşmaları Başlıyor

AR-GE Buluşmaları Başlıyor

İl Millî Eğitim Müdürlükleri Araştırma Geliştirme (AR-GE) Birimleri Yönergesi kapsamında stratejik planlama ve yönetim, izleme ve değerlendirme, iç kontrol ve proje hazırlama faaliyetleri yürütülmektedir. İl millî eğitim müdürlükleri AR-GE birimleri tarafından yürütülen bu faaliyetlerde, AR-GE birimleri ve Bakanlığımız merkez teşkilatı arasındaki iş birliği ve iletişimi artırmak, yenilikçi fikir, uygulama ve faaliyet örneklerinin yaygınlaştırılmasını sağlamak, eğitim sistemimizdeki farklı durumlara çözüm önerileri sunmak ve kurumsal kapasiteyi güçlendirmek amacıyla; Başkanlığımız koordinasyonunda, il millî eğitim müdürlükleri AR-GE birimlerinde görev yapan personele yönelik çevrim içi "AR-GE Buluşmaları" programı düzenlenecektir.

Ocak-Aralık 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek AR-GE Buluşmaları programı kapsamında, Bakanlığımız strateji ve politikalarına uygun bir şekilde gerçekleştirilen çalışmaların genel değerlendirilmesinin yapılması, Başkanlığımız tarafından İl AR-GE birimlerindeki faaliyetlere rehberlik desteği verilmesi ve il millî eğitim müdürlükleri AR-GE birimleri tarafından mevcut ve önümüzdeki dönem çalışmalarına yönelik sunumlar yapılması gibi etkinliklere yer verilecektir. Söz konusu programın ve çalışma takviminin duyurusu illere resmî yazı ile gönderilmiştir.

İl AR-GE birimlerinde görev yapan tüm çalışma arkadaşlarımız programlara davetlidir.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No. 98 4.Kat A Blok Bakanlıklar Kızılay/ANKARA - 0(312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.