Strateji Geliştirme Başkanlığı 

15-19 Şubat 2016 tarihlerinde yapılacak olan Stratejik Planlama Temel Eğitim Kursuna ilişkin açıklama

15-19 Şubat 2016 tarihlerinde yapılacak olan Stratejik Planlama Temel Eğitim Kursuna ilişkin açıklama

15-19 Şubat 2016 tarihlerinde yapılacak olan "Stratejik Planlama Temel Eğitim Kursu’na” ilişkin açıklama

 

1)Kurs Pazartesi (15.02.2016) günü 09.20’de başlayacak ve Cuma Günü (19.02.2016) 11.00’da tamamlanacaktır.

Katılımcıların geç katılımı veya erken ayrılmalarına kesinlikle izin verilmeyeceği için ulaşımlarını bu saatlere uygun olarak düzenlemeleri gerekmektedir. Günlük tek vasıtası bulunması nedeniyle Cuma Günü çıkışı itibarıyla vasıtaya yetişemeyeceklerin bu durumu dilekçe ile eğitimin ilk günü tarafımıza bildirmeleri durumunda kendilerine Cuma Akşamı için konaklama imkânı verilerek bu gece içinde konaklamaları Harcırahtan karşılanacaktır. 

 

2)Kurs Yeri Bilgileri:

a.Kurs “VON Resort Golden Coast, Çolaklı Mevkii 07600 Side-Manavgat / ANTALYA / TÜRKİYE, ‘de giderleri Harcırah Kanunu hükümlerine göre karşılanarak yapılacaktır.

Harita konumu: https://goo.gl/maps/9hCnTTvi8yz

b.Ulaşım:

-- Otel Manavgat ilçesi Side mevkiinde olup Manavgat Otogar’dan otobüs-dolmuş ile ayrıca firma tarafından ücretli ulaşım sağlanabilir.

-- Antalya Havalimanından 14.02.2016 tarihi Pazar gününde 09.00, 12.00, 16.00 ve 20.00 saatlerinde ücretsiz transfer sağlanacaktır.

c.Konaklama, ulaşım ve tesis ile ilgili diğer sorularınız için: May Tur temsilcisi  Nihat Bey; Telefon: 0 531 5112858; e-mail: info@mayturtatil.com 

 

3)Kurs katılımcıları merkez ve taşra birimlerimiz tarafından bildirilen isimlerden oluşmaktadır. Katılımcıların onaylarını MEBBIS’de Re’sen alıma ilişkin kontrol etmeleri gerekmektedir. MEBBIS’de görünen onay Bakan Onayı niteliğinde olduğu için katılımcıların illerinde ayrıca bir onay almaları gerekmemektedir. Ayrıca katılımcıların MEBBIS’de yer alan telefon numaraları doğru olduğu takdirde kendilerine sms ile de bildirim yapılmaktadır.

 

4)Çalışma Kurs şeklinde düzenlenmiş olup Perşembe günü saat 14.40’da Kurs Bitirme Sınavı yapılacaktır. Kurs bitirme sınavına ilişkin bilgiler:

a.Sınav 6 grupta ve 5 şıklı çoktan seçmeli olarak yapılmaktadır. Sınav Elli (50) soru üzerinden yapılmaktadır. Her doğru cevap iki (2) puandır. Toplam doğru cevap sayısından, yanlış cevap sayısının 1/4’ü düşürülerek puan hesaplaması yapılacaktır. Sınav sonucu Perşembe akşamı ilan edilecek ve toplamda kırkbeş (45) puan ve üstü almış olanlar başarılı sayılacaktır. Başarılı olanlara Kurs Bitirme Belgesi verilecektir.

b.Sınav konuları: Stratejik Planlamaya İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nun Stratejik Yönetimle ilgili hükümleri Kamu İdareleri Stratejik Planlama Kılavuzu konularında yapılacak olan sunumlardan hazırlanmıştır ve sunumlar eğitim günlerinde tarafınıza elektronik posta ile gönderilecektir.

 

Saygılarımızla

 

Resmi liste için tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No. 98 4.Kat A Blok Bakanlıklar Kızılay/ANKARA - 0(312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.