Strateji Geliştirme Başkanlığı 

12-13 Haziran 2024 Tarihlerinde Malatya'da Düzenlenen Uluslararası Afetlerde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Kongresi Katılım Sağlandı

12-13 Haziran 2024 Tarihlerinde Malatya'da Düzenlenen Uluslararası Afetlerde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Kongresi Katılım Sağlandı

İnönü Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Acil ve Afet Sağlık Hizmetleri Derneği, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekleri Federasyonu iş birliğinde "Uluslararası Afetlerde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Kongresi" 12-13 Haziran 2024 tarihlerinde Malatya'da düzenlenmiştir. Söz konusu Kongreye Bakanlığımızın afetlerde gerçekleştirdiği sosyal hizmet faaliyetlerinin sunumu amacıyla Bütçe ve Performans Daire Başkanı Gökhan Günyar katılım sağlamıştır. Sayın Günyar sunumunda, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde Bakanlığımızca gerçekleştirilen Deprem Sonrası İlk Müdahaleler ve Barınma Hizmetleri, Eğitim Altyapısının Yeniden İnşası ve Güçlendirilmesi, Psikososyal Destek ve Eğitim Faaliyetleri,  İlk Yardım Eğitimleri, Eğitim Sürekliliğinin Sağlanması ve Eğitim Faaliyetleri, Dijital ve Mobil Eğitim İmkânları, Uluslararası İşbirlikleri ve Destekler başlıkları altında detaylı bir sunum gerçekleştirmiştir. 

Strateji Geliştirme Başkanımız Sayın Ercan TÜRK, Kongrenin etkili ve verimli geçmesi dileklerini ileterek Bakanlığımızca her alanda gerçekleştirilen sosyal hizmet faaliyetlerinin artarak devam edeceğini ifade etmiştir.

 

14-06-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No. 98 4.Kat A Blok Bakanlıklar Kızılay/ANKARA - 0(312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.