Strateji Geliştirme Başkanlığı 

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri 26-27 Ekim 2015 tarihlerinde 9 ilde gerçekleştirilen Bölgesel Ödül Törenleri ile sahiplerini buldu

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri 26-27 Ekim 2015 tarihlerinde 9 ilde gerçekleştirilen Bölgesel Ödül Törenleri ile sahiplerini buldu

Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığınca 2012 yılından beri yürütülen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” 26-27 Ekim 2015 tarihlerinde 9 ilde gerçekleştirilen Bölgesel Ödül Törenleri ile sahiplerini buldu.

Doğu Marmara Bölgesi Bölgesel Ödül Töreni Bursa ilinde gerçekleştirilmiş olup Bakanlığımızı temsilen Strateji Geliştirme Başkanı Veysel ERDEL, Millî Eğitim Uzmanı Hasan AYDIN ve Millî Eğitim Uzman Yardımcısı Alpaslan TÜRKOĞLU katılmışlardır.

Başkanımız Veysel ERDEL konuşmasında;

“İçinde bulunduğumuz bilgi çağı baş döndürücü gelişmelere sahne olmaktadır. Bilim ve teknolojideki değişmeler ile ekonomik yapıdaki dönüşüm, kurumların klasik görevlerinden öte öğrenen, gelişen, yenilikçi organizasyonlar haline gelmesini zorunlu kılmıştır. İçinde bulunduğumuz çağda, değişime ayak uydurmanın ötesinde onu yönetmek, kurumsal amaçların gerçekleşmesinin koşullarından biridir. Değişimi yönetmek içinse, bilgiye sahip olmak yeterli olmayıp onu üretmek gerekmektedir. Eğitim kurumları bu değişimden etkilenmelerinin yanı sıra değişimin yönetilmesi adına her dönemkinden daha belirleyici bir konuma gelmiştir. Günümüz eğitim kurumları bilgi veren kurumlar olmanın ötesinde tüm paydaşlarıyla birlikte bilgiyi üretebilmeyi öğreten bir konuma sahip olmak durumundadır.

Bilgi toplumunun getirdiği bu gereksinimleri karşılamak ve kurumsal amaçlarımızı gerçekleştirmek adına Bakanlığımızca yürütülen faaliyetlerden biri de Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleridir. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinin amacı; eğitim ve öğretim alanında modern ve özgün uygulamaların kalitesinin artırılması, paylaşımının sağlanması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesidir.

Hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştiren bir eğitim sistemini kendine vizyon edinmiş olan Bakanlığımızda değişimi yönetebilmenin koşullarından biri de yenilikçi uygulamaların sürdürülebilirliğidir.

İlk kez 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında uygulanan ve geride bıraktığımız eğitim ve öğretim yılında üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz eğitim ve öğretimde yenilikçilik ödüllerinin başvuru, değerlendirme ve ödüllendirme süreçlerinde önemli yenilikler yapılarak bir anlamda yenilikçilik düşüncesi yenilikçilik ödüllerine de uygulanmıştır.

Bugün geldiğimiz noktada Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik ödülleri eğitim ve öğretim alanında farklı ve özgün uygulamalar geliştirmeyi kendine görev bilmiş, alışılmışın sınırlarını zorlayan; idareci, öğretmen, öğrenci, veli ve diğer paydaşlarımız için değerli bir motivasyon aracı konumuna gelmiştir. Buradan hareketle yenilikçilik ödüllerinin bir amaç değil araç olduğunu vurgulamak ve ödül alan alamayan fakat bu sürece dâhil olan tüm ekiplerimizi ve bireysel çalışma sahiplerimizi canı gönülden kutluyorum. Bu bilinçle, önümüzdeki dönemde eğitim ve öğretimde yenilikçilik ödüllerine yapılacak başvuruların artacağını temenni ediyorum. 

Çalışmaları değerlendirme sürecine gönüllü olarak katılan ve yoğun mesai harcayan değerlendiricilerimize, sürecin koordinasyonunu sağlayan Strateji Geliştirme Başkanlığımıza, ödül törenlerini organize eden il millî eğitim müdürlükleri çalışanlarına ve yenilikçi çalışmaları gerçekleştiren proje yürütücülerine teşekkür ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

. .
. .

 İstanbul Bölgesi Bölgesel Ödül Töreni İstanbul ilinde gerçekleştirilmiş olup Bakanlığımızı temsilen Strateji Geliştirtme Başkanlığı Daire Başkan V. Orhan ERGÜN, Eğitim Uzmanı Ceyla AYGÜN katılmışlardır.

. .
. .

Batı Marmara Bölgesi Ödül Töreni Edirne ilinde gerçekleştirilmiş olup Bakanlığımızı temsilen Strateji Geliştirtme Başkanlığı Milli Eğitim Uzman Yardımcıları Murat AKKUŞ ve Ufuk Önder SERDAR katılmışlardır.

. .
. .

Ege Bölgesi Ödül Töreni İzmir ilinde gerçekleştirilmiş olup Bakanlığımızı temsilen Strateji Geliştirtme Başkanlığı Daire Başkanı Ahmet ER, Şube Müdürü Orhan TAN ve Şef Ayşe DİLEKMEN katılmışlardır.

. .
. .

Batı Anadolu Bölgesi Ödül Töreni Ankara ilinde gerçekleştirilmiş olup Bakanlığımızı temsilen Strateji Geliştirtme Başkanlığı Daire Başkanı İskender OKUDAN, Mali Hizmetler Uzmanı İsmail KIZILKAYA ve Şermin ARSLAN katılmışlardır.

. .
. .

Akdeniz Bölgesi Ödül Töreni Antalya ilinde gerçekleştirilmiş olup Bakanlığımızı temsilen Strateji Geliştirtme Başkanlığı Mali Hizmetler Uzmanı Ülkü KAYAHARMAN, Şef Fatma TABALU ve Tayfun ERDOĞAN katılmışlardır.

. .
. .

Orta Anadolu Bölgesi Ödül Töreni Yozgat ilinde gerçekleştirilmiş olup Bakanlığımızı temsilen Strateji Geliştirtme Başkanlığı Daire Başkan Vekili Davut OLGUN ve Şube Müdürü Muhsin ÇETİN katılmışlardır.

. .
. .

Batı Karadeniz Bölgesi Ödül Töreni Tokat ilinde gerçekleştirilmiş olup Bakanlığımızı temsilen Strateji Geliştirtme Başkanlığı Daire Başkanı Mehmet Baki ÖZTÜRK ve Eğitim Uzmanı Nadir YILDIRIM katılmışlardır.

. .
. .

Doğu Karadeniz, Kuzeydoğu Anadolu, Ortadoğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri Ödül Töreni Trabzon ilinde gerçekleştirilmiş olup Bakanlığımızı temsilen Strateji Geliştirtme Başkanlığı Daire Başkanları Musa ŞAHİN, Fazlı SARI ve Eğitim Uzmanı Şengül KÜÇÜKÖZ katılmışlardır.

. .
. .

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No. 98 4.Kat A Blok Bakanlıklar Kızılay/ANKARA - 0(312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.