Strateji Geliştirme Başkanlığı 

5. KALİTE KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

5. KALİTE KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

5. KALİTE KOORDİNASYON TOPLANTISI 

Strateji Geliştirme Başkanlığı Ar-Ge, Kalite ve İzleme Daire Başkanlığının her ay merkezi birimlerle yaptığı Kalite Koordinasyon Toplantısı 30 Mayıs 2018 Çarşamba günü  Müsteşar Yardımcısı Turan AKPINAR’ın  başkanlığında  Tevfik İleri Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan  Strateji  Geliştirme Başkanı Nurettin Konaklı özetle, “Bilindiği üzere 25 Mart 2018 tarih ve 30371 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren TYÇ’de Yer Alacak Yeterliliklerin Kalite Güvencesinin Sağlanmasına İlişkin Yönetmelik gereği bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bugün burada bu yönetmeliğin bize yüklediği sorumluluklar ile yönetmelikten neyin, nasıl anlaşılması gerektiği ile ilgili bilgilendirme yapacağız” dedi.

Müsteşar Yardımcısı Sayın Turan AKPINAR konuşmasında özetle,  “Malumunuz olduğu  üzere, Kalite çalışmalarıyla ilgili ödül yönergesinin kaldırılmasından sonra kurumlarımızın ölçülmesi ve değerlendirilmesiyle ilgili çalışmalarda bir boşluk oluştu. Tam da bu noktada Mesleki Yeterlilikler Kurumu (MYK) tarafından “Türkiye Yeterlilikler Çerçevesinde Yer Alacak Yeterliliklerin Kalite Güvencesinin Sağlanmasına İlişkin Yönetmelik” yayımlandı . Bakanlık olarak yönetmelikte  belirtilen referans noktalarından hareketle yeni bir kalite güvence sistemi inşâ etmek arzusundayız. TYÇ Yönetmeliğinde belirtilen yeterlilikleri sağlamak, eğitim- öğretim kurumlarımızı daha kaliteli hale getirmek için “kalite ve akreditasyon” eksenli yeni bir model hazırlığı içindeyiz. Önümüzdeki süreçte bu modeli ve detaylarını da sizlerle paylaşacağız.”dedi.

Toplantıya Mesleki Yeterlilikler Kurumu adına katılan TYÇ Daire Başkanı Osman Seçkin AKBIYIK, Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi ve Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi kapsamında yapılan çalışmalar, Türkiye Yeterlilikler Çerçevesinde Yer Alacak Yeterliliklerin Kalite Güvencesinin Sağlanmasına İlişkin sorumlu kurum olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılması gereken çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

30-05-201830-05-201830-05-201830-05-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No98 A Blok 4.Kat Bakanlıklar Kızılay / ANKARA - 0(312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.